Ponad 1,7 mln bonów turystycznych aktywowanych przez Polaków

Ponad 1,7 mln bonów turystycznych aktywowanych przez Polaków

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że Polacy aktywowali dotąd blisko 2 mln Polskich Bonów Turystycznych. Średnia wartość zrealizowanego bonu to 730 zł.

Według danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Polacy do czerwca 2021 roku aktywowali 1 mln 700 tys. 968 Polskich Bonów Turystycznych. To o blisko 450 tys. więcej niż w lutym bieżącego roku. Średnia wartość bonu wyniosła 730 zł. W porównaniu z lutym tego roku liczba pobranych z bazy ZUS bonów wzrosła o ponad 52 tys.

Według biura prasowego oddziału zamiejscowego ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to tzw. długi weekend czerwcowy, bonem zapłacono ponad 170 tys. razy.

W tym samym okresie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 mln zł, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 mln zł.

Plany spędzenia rodzinnych wakacji w kraju i skorzystania z programu Polskiego Bonu Turystycznego przez Polaków to szansa dla przedsiębiorców na wykorzystanie ponad 3,5 mld zł. dostępnych wciąż w ramach programu, w tym ponad 900 mln zł z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu.

Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 roku bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 roku. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu.

źródło: PAP